ASTROFOTOGRAFIE

Domů

Obsah


 

 

 

K sepsání těchto řádek mě vedly stále se opakující dotazy co že jsem to vlastně provedl firmě ATC - Astro Telescope Company, a.s., když o mě na svém WEBu její majitel pan Jaromír Holubec píše
toto:
http://www.atc-astro.cz/informace/
a toto: http://www.atc-astro.cz/minformace/
a dále mne zmiňuje i zde: http://www.astroforum.cz/Blacklist1.html

Jelikož jsem se nikdy v životě žádného nekalého jednání vůči ATC ani poškozování této firmy nedopustil a pan majitel odmítá po několika žádostech tato nařčení ze svého webu stahnout, a jelikož mne již nebaví stále dokola odpovídat, uvádím zde skutečnosti k tomuto:

Prvním mým "proviněním", dá-li se to tak vůbec nazvat, byl případ, kdy jsem byl jako moderátor astronomického fora firmou ATC (resp. panem Holubcem) vyzván, abych ihned a bez komentářů o tom, kdo si to vyžádal, smazal dotaz nějakého začátečníka na foru, který se ptal, zda je 200mm dalekohled od firmy Skywatcher dobrý a pro jeho účely vhodný, načež (aby bylo jasné o který konkrétní dalekohled jde) z WEBu ATC do svého dotazu na forum okopíroval krátký odstaveček se specifikací přístroje (jeho technické parametry a popis). Pan Holubec toto v e-mailu mě zaslaném nazval pirátským kopírováním WEBu ATC. Já s tímto nesouhlasil, a trpělivě se panu Holubcovi snažil vysvětlit, že nemůže požadovat takto zasahovat do diskuze, a že se o nic nekalého natož protiprávního nejedná. Citaci jsem navíc ještě doplnil o veškeré náležitosti, které má mít citace elektronického media, dle příslušné normy. Toto pan Holubec ale nesl se značnou nevolí a začalo vyhrožování, že je to na soud a pokud nechci, aby se moje jméno stalo součástí trestního spisu, abych příspěvek z astrofora smazal. Toto jsem (po poradě s provozovatelem fora a serveru na kterém běží) neučinil a po další mailové komunikaci s ATC, která stejně nikam nevedla, jsem se tím přestal zabývat, protože na takovéhle hlouposti opravdu nemám čas a navíc není přeci možné zakazovat někomu diskuzi nad něčím, co si chce koupit a citovat parametry dotyčného zařízení. Jsem si jistý, že o žádné pirátské kopírování v tomto případě nešlo. Technické parametry a popis dováženého a zde prodávaného dalekohledu nejsou autorským dílem chráněným autorským zákonem, a i kdyby byly, citovat v diskuzi libovolný veřejně přístupný text podle našich zákonů lze a diskutujícímu v tom nelze nijak bránit. Respektive já toto jako moderátor na základě příkazu z ATC dělat odmítám.

Po nějaké době od této události zmizela z WEBu ATC celá nabídka dalekohledů Skywatcher. Na to posléze narazil někdo z diskutujících, který se marně snažil dostat k nabídce dalekohledů. Jelikož mi to pár dní předtím nešlo také, podíval jsem na dotyčnou stránku detailněji do kódu a zkonstatoval, že nabídka tam skutečně není, a že nejde o chybu ve struktuře webu, ale je tam úmyslné přesměrování zpět na hlavní stranu. Na určitou dobu dokonce zmizel odkaz úplně a pak se zase objevil. Doslova jsem tehdy napsal toto:

"Ještě předevčírem jsem měl stejný problém, chtěl jsem vlézt na stránku Skywatcher, a z ní mě to hned přesměrovalo zpět na hlavní. Nyní na to už nejde ani kliknout.
-----------------
edit - teď už zase je to link, ale po kliknutí na něj to provede přesměrování zpátky. Stránka existuje. http://www.atc-astro.eu/Sky-Watcher/reflektory/ ale její obsah provede přesměrování na úvodní stránku. Obsahuje toto:

<html><head> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <title>dalekohledy Sky-Watcher</title> <meta http-equiv="refresh" Content="1 url=http://www.atc-astro.eu"> <link REL="stylesheet" TYPE="text/css" HREF="../Default.css"> </head> <body> </body> </html>

čili jedná se úmyslné zrušení stránky se sortimentem Skywatcheru. Proč, to nevím, asi ho pan Holubec už nechce prodávat. To se musíte zeptat jeho. "

Jedná se o tento příspěvek. Celou diskuzi na foru (která se dotýká i jiných kontroverzních věcí kolem ATC, se kterými ale nemám nic společného), dnes již smazanou, a vše co se od toho rozvinulo, můžete vidět zde: strana1, strana2, strana3, strana4, strana5, strana6, strana7, strana8 (potvrzuji, že tyto kopie dnes již smazaných diskuzí z fora jsou autentické, v nezměněné podobě).

Tato moje domněnka vyvolala na straně ATC reakci uvedenou na v úvodu odkazované stránce (na kterou mě upozornili až kamarádi). Bez jakéhokoli varování či možnosti vysvětlení jsem byl představen na webu ATC veřejnosti jako ten, kdo účelově poškozuje (ještě ke všemu ve spojení s několika dalšími jedinci, později mi dokonce bylo v mailu sděleno s kterými) firmu ATC a její prodej. To vše na základě jediné mé domněnky způsobené (a navíc později vysvětlené) zmateným a nepřehledným webem ATC, mnohdy s nefunkčními odkazy. To mám evidentně za to, že jsem prakticku každému, kdo se mne dotazoval na vhodný dalekohled (at již na foru nebo soukromě), doporučoval dobsony Skywatcher jako výbornou volbu s ohledem na poměr kvalita/cena. Nikdy jsem na adresu firmy a její nabídky nikde nenapsal nic zlého, právě naopak. Jenomže rozumná domluva s majitelem evidentně není možná. Trvá si na svém, v mailech mne uráží a nazývá nazývá "floutkem s nevyzrálým myšlením", který plácá na foru "nesmyslné Myslivcovy patlaniny" a má "defektní myšlení" a "zafixovanou potřebu (pifku) ho neustále veřejně poškozovat". Později mi i volá z utajeného čísla, vynadá mi (byť slušně, bez vulgarismů) jak malému klukovi, že když se chci vymluvit, abych si otevřel okno nebo dveře od balkona a nebral jméno jeho firmy do úst. Navíc bez možnosti se jakkoli v telefonu k tomu vyjádřit (zvěsil). Později se v kódu úvodní stránky ATC začaly objevovat další texty o mě a útržky mailů některých dalších lidí se kterými nemám nic společného, které odtamtud ovšem rychle zmizely, když je někdo z fora objevil a upozornil mě na to a zveřejnilo se to. Celé toto nedorozumění po výměně několika dalších mailů s p. Holubcem nejprve utichlo, načež to po pár týdnech vyvrcholilo tím, že jsem dostal doporučený dopis (navíc v hlavičce adresovaný i firmě mého otce a jeho společníka, která s tímto nemá vůbec nic společného), ve kterém mě pan Holubec vyzývá, abych se dostavil do Přerova, kde s jeho právníkem dojde k notářskému zápisu o mimosoudním vyrovnání prý mnou vyvolaného sporu a útoků na jeho fyzikou i právnickou osobu a firmu a že bude požadovat symbolické finanční odškodnění, na čemž prý trvá.

Nic z toho, co je mi v mailech a dopisech podsouváno, jsem neprovedl, a navíc nejsem žádný konkurenční výrobce ani prodejce, a ani nijak nespolupracuji s panem Zahajským (kde to proboha vzal ? Firma v dopise uvedená je mého otce a zabývá se úplně něčím jiným). Astronomii mám jako koníčka a nakupovat astrotechniku si přeci můžu kde chci, tedy i u p. Zahajského v Supře, a pokud bych p. Holubcovi nějaké takové mimosoudní vyrovnání podepsal, přiznal bych tím vlasně, že jsem dotyčné věci udělal. Tento dopis jsem tedy ignoroval. Dále jsem znovu požádal pana Holubce o odstranění těch nařčení o mé nekalé činnosti a poškozování jeho firmy a prodeje. Bohužel bez odezvy.

Proto zde čtete tento text. Není možné ponechat informace tam uváděné o mě bez vyjádření se k tomu z mé strany. Obrázek o celé situaci a chování firmy ATC k některým svým zákazníkům nechť si každý udělá sám.

Zde si můžete prohlédnout celou moji mailovou konverzaci s firmou ATC.


Update:
Poté, co asi po pěti měsících existence této stránky (na kterou mimochodem ze stránek mého webu nevedl žádný odkaz, a jejíž adresu jsem poskytoval pouze lidem, kteří se dotazovali, co se to o mě píš na webu ATC) ji pan Holubec nějakým záhadným způsobem objevil, nebo mu ji někdo "nahlásil" a následovaly další akce, jako zaslání doporučeného dopisu a dvou faxů o "Hajzlárnách a sviňárnách Martina Myslivce" do mého zaměstnání (firma mého otce a jeho společníka), a dále jednoho podobného faxu do firmy se shodným názvem, která se mnou nemá nic společného, pouze sídlí v Hradci.

Také došlo k rozšíření nepravdivých informací o mě na blacklistu a podobně. Znovu jsem požádal p. Holubce o výmaz mého jména z blacklistu, výměnou za odstranění těchto pravdivých informací (v kterých jsem účelově neupravil ani čárku, jsou plně autentické) o tom, co se dělo a stále děje. Ale bohužel opět bez odezvy. Proto je nyní stránka veřejná, a vede na ni odkaz z první strany, aby si každý udělal svůj obrázek o tom, co se zde děje.


Na závěr je třeba podotknout, že výrobky této firmy jsou velmi kvalitní, jenom způsob jednání jejího majitele s potenciálními zákazníky je občas dost podivný. Dlouhou dobu jsem ho akceptoval, a snažil se v tom zbytečně nešťourat, ale vše má své meze.

Díky za pochopení.

 


Domů


(c)1999-2012 Martin Myslivec          

NAVRCHOLU.cz